Ak mám v krátkosti povedať slovami kto som, tak najvýstižnejšie je povedať športovec telom aj dušou. Nepoznám obdobie svojho života, kedy som nešportoval. Je to moja vášeň, môj životný štýl, moja záľuba a životná voľba a aj moja práca.

• ME v klasickej kulturistike 2010 – 1. miesto v kateg. do 175cm + absolútny víťaz

Najväčšie úspechy v IFBB Professional League:

• EVLS Prague Showdown 2018 – 2. miesto v kateg. do 212 lb.
  • Dominican republic PRO 2018 – PuntaCana – 2. miesto v kateg. do 212 lb.
  • WINGS OF STRENGHT ROMANIA MUSCLE FEST PRO 2018 – 2. miesto v kategórii do 212 lb.
  • NOMINÁCIA NA Mr. OLYMPIA 2019 LAS VEGAS, USA

Moja životná cesta

Kde to začalo?….pri futbale. Už ako  žiak som  hrával  až do dvadsiatich rokoch za Žilinu v B-tíme. V momente, kedy prestup do A-čka bol už na spadnutie sa moja futbalová kariéra zrazu zvrtla úplne iným smerom. Tento moment bola prelomový čas môjho života, kedy z dôvodu zranenia som futbal opustil a začala sa moja kariéra kulturistu.   Zranenia som si po pol roku nehybnosti  „liečil“ vo fitness-centre VIX v Žiline a to ešte s nohou v sadre, keďže pre človeka zvyknutého na neustály pohyb, bola zrazu pohybová nečinnosť skôr utrpením ako pomocou, preto som  vo fitness centre posilňoval aspoň vrchnú časť tela. Zrejme osud zariadil moje stretnutie s jedným žilinským trénerom, ktorý si ma vo fitness centre všimol a práve on ma presvedčil vydať sa na dráhu kulturistiky. Videl vo mne veľký talent,  potenciál a bez jeho oslovenia by som zrejme nikdy s týmto športom závodne nezačal a ostal by som ako mnohí len pri rekreačnom cvičení. Tu začala naša spolupráca a ja  som začal veľmi skoro po tom súťažiť a to už po roku.

Už na mojich prvých majstrovských pretekoch v kulturistike ako 21 ročný  junior v r. 2006 som skončil tretí medzi mužmi v kategórii do 70 kg. Zrejme hneď moje prvé umiestnenie ma motivovalo natoľko, že o svojom ďalšom športovom pôsobení som bol definitívne rozhodnutý. Kopačky som zavesil na klinec a činky sa mi stali každodennou rutinou. Vedel som, že toto je moja cesta a chcem byť na nej úspešný. Samozrejme nie vždy ste víťaz, vždy sa nájdu tí, ktorí sú lepší ako vy, ale som typ športovca, ktorého  prehry  neodradia, práve naopak, nakopli a vyburcovali ma ešte k väčšiemu odhodlaniu byť najlepší. V r. 2008 som sa nominoval  na IFBB Majstrovstvách Európy v klasickej kulturistike, kde som skončil na 10. mieste, o rok neskôr opäť v Európe, kde v kategórii do 75kg som získal už 7. miesto, ale r. 2010 považujem za najväčší prvý úspech, ktorý si nesmierne považujem a mám na neho najlepšie spomienky a tým bolo  víťazstvo na ME v Holandskom meste Maastricht, odkiaľ som sa domov vracal nielen ako Majster Európy, ale aj ako absolútny víťaz . Bola to taká prvá satisfakcia za všetku drinu, ktorú som mal za sebou a ktorú som venoval príprave na túto súťaž.  Stalo satak v r. 2010 a aj som mal len 25 rokov.

Nasledoval r. 2010 a IFBB Majstrovstvá sveta v klasickej kulturistike a ziskom bronzu  som definitívne ukončil súťaženie medzi „klasikmi“ a sústredil som sa už len na váhovú kulturistiku. Moje rozhodnutie plynulo z neustáleho nárastu svalovej hmoty a samozrejme aj nárastu váhy a bolo pre mňa veľmi ťažké zmestiť sa do váhových limitov. Bol to pre mňa ďalší mílnik, ktorý som musel prekonať a rozhodnúť sa ísť iným smerom v kulturistike a zároveň to boli veľké obavy z môjho rozhodnutia , ale aj nové výzvy, ktoré som bol ochotný podstúpiť. S odstupom času sa samozrejme toto rozhodnutie ukázalo byť najlepším riešením. Osud moje cesty zase spojil s významným človekom, ktorý veľmi ovplyvnil moje ďalšie úspechy v kulturistike a to s mojim doterajším trénerom, s ktorým prišla zmena. Okamžite prišlo víťazstvo už v kategórii do 90kg ešte v ten istý rok  na jeseň  na prestížnej súťaži Olympia Amateur Prague , na jar  r. 2016 sa stávam Majstrom Slovenska a zároveň získavam titul absolútneho víťaza, hneď na to  získavam bronz z Majstrovstiev Európy , víťazím na prestížnom IFBB Diamond Cup v Žiline taktiež i na Diamond Cup v Aténach v kateg. do 95kg.

Súťažmi a víťazstvami som samozrejme získal právo začleniť sa medzi najväčšie kulturistické špičky a stal som sa preto oprávnene členom IFBB PRO League. Vyskúšal som si svoj debut na PRO scéne v USA, kde však umiestnenie neskončilo podľa mojich predstáv, ale kriticky musím zhodnotiť, že forma nebola taká akú som mal mať, pokiaľ chcem byť medzi „profíkmi“ úspešný. Chcelo to trochu času, ale ja som sa nevzdal. Treba vedieť, aké máte chyby, kde ich hľadať a najmä mať vôlu niečo zmeniť, aby ste mohli pokračovať. S pomocou trénera sme „vyšperkovali“ presne to, čo bolo potrebné na to, aby som mohol zabojovať na celosvetovej prestížnej súťaži EVLS Prague Pro showdown v septembri r. 2018, kde som získal striebro v kategórii do 212 lb, následne som pokračoval v súťažnej šnúre v Dominikánskej republike –Punta Cana v októbri, kde som získal opäť striebro vo svojej kategórii. Tam som sa rozhodol súťažný rok zavŕšiť v Rumunsku a skúsiť si tak zabezpečiť miestenku na Olympiu v Las Vegas, môj športový sen, sen každého kulturistu.